Nabídka kurzů a vzdělávání

Živě o výživě aneb praktické kurzy zdravého vaření

Chcete jíst zdravěji, ale máte pocit, že je to složité, zdlouhavé a ne příliš chutné? Na kurzech vaření vás vyvedu z omylu a ukážu vám triky a tipy, jak si zdravě a přitom chutně, rychle a mnohdy levně uvařit. Ukážu vám alternativy nezdravých či méně vhodných surovin a ukážu vám, jak je aplikovat při vaření. 

Kurzy koncipuji na míru podmínkám a vašim požadavkům. Během přípravy vám poskytnu svoje zkušenosti, rady a tipy, jak používat různé suroviny, jak vařit levněji a také, jak v kuchyni improvizovat. Vařím čistě z rostlinných surovin tj. bez mléka, masa a vajec a také bez rafinovaného cukru.

V současné době probíhají kurzy v řadě měst v Libereckém kraji a Praze - více v Aktuální nabídce kurzů.

Teoretické semináře o výživě

Nabízím ucelený přehled nejdůležitějších témat o výživě, jak se zdravě stravovat, jak se orientovat ve výživových doporučeních a dnešní potravinové nabídce. Rozbor kontroverzních témat, např. mléko a mléčné výrobky, maso a uzeniny, pečivo, lepek, zdroje minerálů, živiny, cukr, výživa dětí atd. Propojení strava a nemoce, sebediagnostika, jak se stravovat podle ročních období a v souladu s vlastní konstitucí. Osvěta, kterou je dobré slyšet a udělat si vlastní názor. Žádná dogmata, všechny informace jsou podložené nejnovějšími výzkumy moderní vědy a tisíceletou moudrostí východních medicích, vše v souvislostech s dnešním aktuálním děním ve světě. 
Kurzy či vícedenní semináře nabízím individuálně, či po vypsání termínu.
Nabízím individuální termíny pro školy, jak pro kuchaře a kuchařky školních jídelen, tak kurzy pro pedagogy. Či proškolení celého školního sboru. Kurzy  pro pedagogické pracovníky akreditované MŠMT. Možnost kurzů pro děti a žáky, zábavnou, naučnou a hravou formou. Kurzy koncipuji podle vašich individuálních potřeb, zároveň cena kurzů je individuální podle počtu hodin, dojezdové vzdálenosti a podle vašich možností. 
 

Kurzy environmentálních témat

Zároveň jako lektorka EVVO (Environmentální výchova, vzdělávání a osvěta) nabízím kurzy s ekologickou tematikou na následující témata: Uvědomělý spotřebitel (Rozšíření povědomí o problematice globalizace a jejich přímých a nepřímých dopadech na svět), Voda a její tajemství (Voda a paměť vody, pozorohudná zjištění a spousta dalších okolností o této pozoruhodné substanci, živlu, bez kterého není života a který stojí za to dál zkoumat). Přírodní látky okolo nás a etnobotanika (Co se skrývá za řadou běžně užívaných látek ve farmacii, potravinářství či kosmetice, jak probíhá jejich výzkum, jak se aplikují v praxi, problematika chemie v jídle)

Ceny kurzů:

Ceny kurzů se liší od jejich náročnosti. Praktické kurzy jsou velmi náročné na přípravu a použité suroviny. V přípravě je celá řada úkonů a času (objednat zboží a nakoupit zboží u různých dodavatelů,  vyložit zboží, uskladnit zboží, připravit jídelníček, naložit, vyložit, převézt zboží, vést kurz, uklidit kuchyň, opět vše naložit, převézt a vyložit). Je to velké posilování, naložit celé auto vším, co je na kurz potřeba. Mnohdy si účastníci kurzů neuvědomují, co je za přípravou praktického kurzu hodin času a usilovné práce. Na kurzech se navíc najíte a většinou si odnášíte spoustu jídla i domů. Vemte si, že jdete na večeři o min. 10 chodech a ještě se během 4 hodin naučíte spoustu nového a získáte řadu lety prověřených informací. To jen k vysvětlení pro ty, kterým cena za kurz přijde vysoká :)

Ceny 4 hodinových praktických kurzů se pohybují okolo 1000,- – 1500,- Kč / osobu, cena jednodnnenních víkendových kurzů okolo 1.500,- Kč – 1800,- Kč / osobu v závislosti na typu kurzu a místa konání. 

Ceny praktických kurzů na míru v jídelnách či vývařovnách, kde proškoluji personál jídelny se pohybují v závislosti na časové náročnosti kurzu a přípravě a zajištění surovin. Cena jednoho kurzu (cca 6 hodin) se pohybuje okolo 12.000,- Kč

Ceny teoretických kurzů jsou 1500,- Kč / hodinu přednášení + náklady na dopravu 7 Kč/km. Vycházím vstříc neziskovým organizacím a školám, kde přednáším za  1000,- Kč / hodinu přednášení + náklady na dopravu 7 Kč/km.